Yükleniyor...

Metalurji Teknolojisi

Anasayfa / Hizmetler / mesleki ve hijyen eğitimlerimiz / Metalurji Teknolojisi

    Metaluriji teknolojisi  nace kodu tehlike ve çok tehlikeli işler sınıfında bulunmaktadır. Tehlikeli işlerde çalışacak işçilerin 6331 Sayılı kanunun 17. maddesinde ‘’Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz.’’ ifadesi bulunmasından dolayı işçilerin sertifikasız çalışmaları yasak hale gelmiştir. Kayı Mesleki Belgelendirme olarak Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde 40 saatlik eğitim ve sınav sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı  Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde metalurji teknolojisinde mesleki eğitim sertifikası verilmektedir.

  Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Döküm modülü ile 6331 sayılı kanun kapsamına mesleki eğitim sertifikası olmadan çalışılması yasak hale gelmiştir. Kayı Belgelendirme olarak; Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Döküm alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki eğitim sertifika programları düzenlemekteyiz.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Döküm sertifika programı ile kursiyerlerin;

1. İş sağlığı ve güvenliğinin önemini kavrayarak istendik davranış değişikliği sağlaması amaçlanmaktadır.

2. Kursiyere, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği kurallarını uygulayarak, İş parçasının talimatlar ve standartlarda belirtilen özelliklerine uygun olarak kalıp, maça ,döküm ve temizliğini yapması hususunda bilgi ve becerileri kazandırmaktır amaçlanmaktadır.

3. İş parçasının talimatlar ve standartlarda belirtilen özelliklerine uygun olarak kalıp ve maça kumu hazırlar.

4. İş parçasının talimatlar ve standartlarda belirtilen özelliklerine uygun olarak, Metal ergitme, döküm ve özel döküm işlemlerini yapar.

5. İş parçasının talimatlar ve standartlarda belirtilen özelliklerine uygun; yüzey temizleme, analiz, deney ve gözlem yapar. 

Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilir yada 0212 931 61 44 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. 

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kurslar/Metalurji%20Teknolojisi_T%C3%87T%C4%B0%20D%C3%B6k%C3%BCm%20%C4%B0%C5%9Fleri%20Kurs%20Program%C4%B1.pdfHizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 02128070324

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.