Yükleniyor...

Makine Teknoloji Bakım ve Onarım

Anasayfa / Hizmetler / mesleki ve hijyen eğitimlerimiz / Makine Teknoloji Bakım ve Onarım

    Makine teknolojisi  nace kodu tehlike ve çok tehlikeli işler sınıfında bulunmaktadır. Tehlikeli işlerde çalışacak işçilerin 6331 Sayılı kanunun 17. maddesinde ‘’Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz.’’ ifadesi bulunmasından dolayı işçilerin sertifikasız çalışmaları yasak hale gelmiştir. Kayı Mesleki Belgelendirme olarak 40 saatlik eğitim ve sınav sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı  Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Makine teknolojisinde mesleki eğitim sertifikası verilmektedir. 

    Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Makine Bakım Onarım, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Mermer İşleme, Montaj, Cnc Operatörlüğü,  modülü ile 6331 sayılı kanun kapsamına mesleki eğitim sertifikası olmadan çalışılması yasak hale gelmiştir. Kayı Belgelendirme olarak; Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Makine Bakım Onarım, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Mermer İşleme, Montaj, Cnc Operatörlüğü, alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki eğitim sertifika programları düzenlemekteyiz. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilir yada 0212 931 61 44 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=42&alan=Makine%20Teknolojisi


MAKİNE TEKNOLOJİSİ

Bir toplum içerisinde yaşayan bireyler farklı alanlara ilgi duyabilmekte, mesleklerini kendi durumlarına göre seçebilmektedir. Bazı işler diğerlerine göre ağır ve tehlikeli olmaktadır ki bu konuya yönelik bir tebliğ Resmi Gazetede yayımlanmış durumdadır. Ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılacak işçilerin işe alınmadan önce mesleki eğitime tabi tutulması zorunlu hale getirilmiştir. Çalışma alanlarından biri makine teknolojisi adını taşımaktadır. İçeriğinde tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde mermer işleme, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde arıtma tesisi operatörlüğü ile tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde bilgisayarlı makine operatörlüğü başlıkları görüntülenmektedir. Makine teknolojisi bölümündeki bir diğer başlık olan tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde makine bakım onarımın meslek elemanı tanımı adında da belirtildiği gibi makine bakım onarım işlerini iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun yapan kişi şeklindedir.

MAKİNE

 Makine kelimesiyle hayatın içersinde karşılaşılmaktadır. Çamaşır makinesi, dikiş makinesi ve bulaşık makinesi buna örnek gösterilebilmektedir. Yeni çözümler ile günlük yaşamda yerini alan çok sayıda cihaz bulunmaktadır. Akıllı telefonlar ile iletişim sağlanmakta, bilgisayarlar aracılığı ile işler halledilmekte, otomatik çamaşır makinesiyle giysiler yıkanmaktadır. Ulaşım ise karayolu ve demiryolunun yanı sıra gemi ve uçak yolculuğunu da içermektedir. Kurumumuz bünyesinde verilen hizmetler alternatifleri barındırmaktadır. Bireyler hijyen eğitimi, ahşap teknolojisi, kağıt üretim teknolojisi ve ulaştırma hizmetleri de dahil birçok bölüme başvurabilmektedir. Meslek edindirme kurslarının yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerimizde mevcuttur    

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 02128070324

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.