Yükleniyor...

Hijyen Eğitimi

Anasayfa / Hizmetler / mesleki ve hijyen eğitimlerimiz / Hijyen Eğitimi

 Milli Eğitim Bakanlığı ile protokolümüze istinaden Kayı Mesleki Belgelendirme olarak Hijyen Eğitimi alanında kurs açıp, kursunu sonunda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları verilmektedir. Detaylı bilgi için bizi arayınız.

Hijyen Eğitimi 2 başlık altında toplanmıştır. Bunlar; Gıda ve Su alanında çalışanlara yönelik hijyen eğitimi ve güzellik ve saç bakım hizmetlerinde hijyen eğitimi başlıklarında eğitimler verilmektedir. Hijyen Eğitimini aldırmadan aşağıda sayılan başlıklarda personel çalıştıran firma ve çalışanlara 250-1000 TL. arası cezalar yazılmaktadır. Bu ceza müeyyideleri firmanın eksiklerine göre artmaktadır.

5 Temmuz 2013 yılında 28698 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. ( Burdan Ulaşailirsiniz )

YASAL DAYANAK : UMUMİ HIFZISSIHHA KANUNU
Yasal dayanak: Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ''Madde 282 – (Değişik: 23/1/2008-5728/48 md.) Bu Kanunda yazılı olan yasaklara aykırı hareket edenler veya zorunluluklara uymayanlara, fiilleri ayrıca suç oluşturmadığı takdirde, 250 Türk Lirasından 1000 Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.'


YASAL DAYANAK : UMUMİ HIFZISSIHHA KANUNU

Yasal dayanak: Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ''Madde 282 – (Değişik: 23/1/2008-5728/48 md.) Bu Kanunda yazılı olan yasaklara aykırı hareket edenler veya zorunluluklara uymayanlara, fiilleri ayrıca suç oluşturmadığı takdirde, 250 Türk Lirasından 1000 Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.'


ÇALIŞANLARIN EĞİTİMİ

Günlük yaşamın ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra tatil, kitap alışverişi, ulaşım masraflarının karşılanması vb faaliyetler içinde gerekebilecek olan nakit para bir işte çalışarak elde edilebilmektedir.Belli saatler arasında ofis, devlet dairesi veya farklı bir ortamda bulunarak birtakım etkinlikleri gerçekleştirmek, toplantılara katılmak, ürünlerin müşterilere ulaşmasını sağlamak gibi etkinlikler üzerinde duran çalışanların yanı sıra özellikle ağır ve tehlikeli işlerde çalışacak olan kişilerin mesleki eğitim alması gerekmektedir. Eğitimin hayatın her alanında olduğunu söylemek mümkündür ve bu bireylerin çalışmak üzere katıldıkları, hizmet ürettikleri sektörler içinde geçerlidir.

HİJYEN EĞİTİMİ

Mesleki eğitim kategorileri arasında bulunan hijyen eğitimi gıda üretim ve perakendei şyerleri, kaplıca, hamam, otel, pansiyon, berber ve kuaför gibi yerlerde çalışan kişiler tarafından alınmaktadır. İnsan ve gıdayla temasın söz konusu olduğu çalışma alanlarındaki personelin hijyen eğitimi alması artık bir yasal zorunluluk haline gelmiş durumdadır. Dolayısıyla personellerin hijyen belgesi alması ve daha sonra işe başlaması gerekmektedir. Hijyen eğitimi ile çalışanların sağlık için risk oluşturabilecek bakteri, parazit ve diğer enfeksiyon türlerinin özelliklerini bilmesi, bulaşmanın nasıl olabileceği konusunda bilgi sahibi olması, hastalık belirtilerini öğrenmesi sağlanmakta, böylelikle de hem kendilerinin hem de hizmet ürettikleri alandaki kişilerin sağlığının korunması amaçlanmaktadır. Hijyen sağlıklı bir yaşam için her yerde göz önünde bulundurulması gereken bir unsurdur ve çalışanların eğitim alması da bu sebeple önem arz etmektedir.

Telefon Ederek hijyen eğitimi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 02128070324

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.