Yükleniyor...

Elektirik ve Enerji Teknolojisi

Anasayfa / Hizmetler / mesleki ve hijyen eğitimlerimiz / Elektirik ve Enerji Teknolojisi

Elektrik teknolojisi nace kodu tehlike ve çok tehlikeli işler sınıfında bulunmaktadır. Tehlikeli işlerde çalışacak işçilerin 6331 Sayılı kanunun 17. maddesinde ‘’Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz.’’ ifadesi bulunmasından dolayı işçilerin sertifikasız çalışmaları yasak hale gelmiştir. Kayı Mesleki Belgelendirme olarak Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde 40 saatlik eğitim ve sınav sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik teknolojisinde mesleki eğitim sertifikası verilmektedir.

    Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisat Pano Montörlüğü, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Haberleşme Sistemleri, Görüntü ve Ses Sitemleri, Güvenlik Sistemleri, Yüksek Gerilim Sistemleri modülü ile 6331 sayılı kanun kapsamına mesleki eğitim sertifikası olmadan çalışılması yasak hale gelmiştir. Kayı Belgelendirme olarak; Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisat Pano Montörlüğü, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Haberleşme Sistemleri, Görüntü ve Ses Sitemleri, Güvenlik Sistemleri, Yüksek Gerilim Sistemleri alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki eğitim sertifika programları düzenlemekteyiz. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilir yada 0212 931 61 44 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=17&alan=Elektrik-Elektronik%20TeknolojisiEĞİTİM KURSLARI

Bireyler çeşitli sektörlerde işlerini sürdüren firmalar bünyesinde çalışabilmektedir ki bu anlamda pek çok alternatifin olduğu görülmektedir. Bir mahallede müşterilerine hizmet veren market, ana cadde üzerinde hastalara doktorların verdiği ilaçları sunan eczane, yine bireylerin gün içindeki gıda ihtiyaçlarına yönelik üretim yapan fırınlar bakış açısına dâhil edilebilmektedir. Bahsi geçen işlerin dışında eğitim kursları arasına eklenen, alanı tehlikeli ve çok tehlikeli işler olarak belirlenen mesleklerde mevcuttur. Bir parantez açmak gerekirse ağır ve tehlikeli işlerde çalışacak kişilerin işe alınmadan önce mesleki eğitime tabi tutulmaları resmi gazetede yayımlanan tebliğ doğrultusunda zorunlu hale getirilmiştir. Eğitim kursları arasında yüksekte çalışma eğitimi ve iskele kurulumu eğitimi de yer almaktadır.

ELEKTRİK VE ENERJİ TEKNOLOJİSİ

Elektrik ve Enerji Teknolojisi alanında farklı başlıklar incelenebilmektedir ki biri tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde termik santral dış tesis/ tamir bakımcılığıdır. İçeriğindeki meslek elemanı tanımı ise dış tesis ekipmanlarının kontrol ve bakımını iş güvenliği kurallarına uygun olarak tamamlayan birey şeklinde yapılmaktadır. Bunun dışında tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde termik santral dış tesisler işletmeciliği ile tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde termik santral elektrik bakımcı sayılabilecek bölümlerdendir. Hangi alanda olursa olsun işlemin tanım ve kurallara uygun yapılması sonucun hem çalışan hem de işverenin beklentilerinin karşılanmasına yardım edecektir. Elbette bu esnada güvenliğin elden bırakılmaması ve sağlığın korunması da bir gereklilik halini almaktadır.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 02128070324

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.