Yükleniyor...

Mesleki Eğitim Yasal Zorunluluk Bilgilendirme

Anasayfa / Bilgi Köşesi / Mesleki Eğitim Yasal Zorunluluk Bilgilendirme

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı  Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler alanında mesleki eğitim sertifikası almak için 0212 931 61 44 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. Her hafta grubu oluşan mesleklerde iş başı eğitim verilerek kursiyerlere sertifikaları teslim edilmektedir.

6331 sayılı iş güvenliği kanunun 17. Maddesi üçüncü (3) bendine göre; ‘’Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz.’’  17 nci maddesinde belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyen işverene, her bir aykırılık için çalışan başına ayrı ayrı beşyüzkırkyedi (547) Türk Lirası ceza kesilmektedir.

Mesleki eğitim zorunluluğunun denetlenmesi

 (1) Ek-1 çizelgede yer alan işlerde çalıştırılacakların yapılan işe uygun mesleki eğitim belgesi olarak diploma, sertifika veya belgelerinin bulunup bulunmadığı hususu, Bakanlık iş müfettişleri tarafından denetlenir.

Mesleki Eğitim belgesi olmayan kişilerin çalıştırılmaları yasak olduğu için firmalar belgeli işçi istemektedir. Bu sayede denetimlerde firmayı etkileyecek ceza ve yaptırımların önüne geçmiş olmaktadırlar. Ayrıca belgesiz personel çalıştıran firmalar belgelerini almaları için çalışanlara baskı yapmaktadır. Kayı Mesleki Belgelendirme firması olarak yasal zorunluluğu bulunan Mesleki Eğitim, Mesleki Yeterlilik Belgesi, İlk Yardım, Yangın Eğitimi, Yüksekte Çalışma Eğitimi gibi alanlarda ihtiyaçlarınızı hızlı ve en uygun fiyata yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.


Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 02128070324

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.