Yükleniyor...

Mesleki Eğitim belgesi

Anasayfa / Mesleki Eğitim belgesi
TEHLİKELİ ve ÇOK TEHLİKELİ İŞLERDE MESLEKİ EĞİTİM

Kayı Mesleki Belgelendirme olarak Milli Bakanlığı’na bağlı olarak Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler alanında kurs açıp, kursunu sonunda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları verilmektedir.

6331 sayılı iş güvenliği kanunun 17. Maddesi üçüncü (3) bendine göre; ‘’Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz.’’  17 nci maddesinde belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyen işverene, her bir aykırılık için çalışan başına ayrı ayrı beşyüzkırkyedi (547) Türk Lirası ceza kesilmektedir.

    Kayı Mesleki Belgelendirme olarak vermiş olduğumuz sertifikaların hepsi MEB onaylı olup kişinin e-devletine de yüklü bulunmaktadır.Almış olduğunuz sertifikaların hepsinde barkod numarası bulunmaktadır. Belgenin sağ kısmında belge numarasını ve TC kimlik numaranız ile  https://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx adresinden sorgulamaları yapılmaktadır. Ayrıca E-devlet arama bölümüne e-yaygın yazıp buradan da sertifikilarını kontrol edebilmektedirler.

Detaylı bilgi için:0212 931 61 44 numaralı irtibat bilgisinden bize ulaşabilirsiniz.

Mesleki eğitim zorunluluğunun denetlenmesi

 (1) Ek-1 çizelgede yer alan işlerde çalıştırılacakların yapılan işe uygun mesleki eğitim belgesi olarak diploma, sertifika veya belgelerinin bulunup bulunmadığı hususu, Bakanlık iş müfettişleri tarafından denetlenir.

Mesleki Eğitim belgesi olmayan kişilerin çalıştırılmaları yasak olduğu için firmalar belgeli işçi istemektedir. Bu sayede denetimlerde firmayı etkileyecek ceza ve yaptırımların önüne geçmiş olmaktadırlar. Ayrıca belgesiz personel çalıştıran firmalar belgelerini almaları için çalışanlara baskı yapmaktadır. Kayı Mesleki Belgelendirme firması olarak yasal zorunluluğu bulunan Mesleki Eğitim, Mesleki Yeterlilik Belgesi, İlk Yardım, Yangın Eğitimi, Yüksekte Çalışma Eğitimi gibi alanlarda ihtiyaçlarınızı hızlı ve en uygun fiyata yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Detaylı bilgi için bizi arayınız.

Mesleki eğitim belgesi başvurusunda, istenilen evraklarını öğrenmek için tıklayınız.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 02128070324

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.