Yükleniyor...

Meb Onaylı Mesleki Egitim

Anasayfa / Hizmetler / mesleki ve hijyen eğitimlerimiz / Meb Onaylı Mesleki Egitim

MESLEKİ EĞİTİM SERTİFİKASI

M.E.Bakanlığı onaylı mesleki eğitim belgesi kurslarımız her hafta düzenlenmektedir. Mesleki eğitim sertifikası yasal zorunluluğu bulunan sertifikalar arasındadır. Mesleki eğitim belgesi olmayanların çalıştırılması aşağıdaki kanun gereğince yasaklanmıştır.

6331 sayılı iş güvenliği kanunun 17. Maddesi üçüncü (3) bendine göre; ‘’Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz.’’  17 nci maddesinde belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyen işverene, her bir aykırılık için çalışan başına ayrı ayrı beşyüzkırkyedi (547) Türk Lirası ceza kesilmektedir.

Mesleki eğitim zorunluluğunun denetlenmesi

 (1) Ek-1 çizelgede yer alan işlerde çalıştırılacakların yapılan işe uygun mesleki eğitim belgesi olarak diploma, sertifika veya belgelerinin bulunup bulunmadığı hususu, Bakanlık iş müfettişleri tarafından denetlenir.

Kayı mesleki belgelendirme kurumu olarak firmanızda iş başı mesleki eğitimler düzenlenmektedir. En uygun fiyata hızlı çözüm için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 02128070324

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.