Yükleniyor...

Matbaa Teknolojisi

Anasayfa / Hizmetler / mesleki ve hijyen eğitimlerimiz / Matbaa Teknolojisi

Matbaa teknolojisi  nace kodu tehlike ve çok tehlikeli işler sınıfında bulunmaktadır. Tehlikeli işlerde çalışacak işçilerin 6331 Sayılı kanunun 17. maddesinde ‘’Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz.’’ ifadesi bulunmasından dolayı işçilerin sertifikasız çalışmaları yasak hale gelmiştir. Kayı Mesleki Belgelendirme olarak 40 saatlik eğitim ve sınav sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı  Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde matbaa teknolojisinde mesleki eğitim sertifikası verilmektedir.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Web Ofset Baskı, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Baskı Öncesi, Baskı Sonrası, Tabaka Ofset Baskı, Flekso Baskı modülü ile 6331 sayılı kanun kapsamına mesleki eğitim sertifikası olmadan çalışılması yasak hale gelmiştir. Kayı Belgelendirme olarak; Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Web Ofset Baskı, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Baskı Öncesi, Baskı Sonrası, Tabaka Ofset Baskı, Flekso Baskı alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki eğitim sertifika programları düzenlemekteyiz. 

Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilir yada 0212 931 61 44 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=43&alan=Matbaa

MATBAACILIK

Matbaacılık yazı ve görüntülerin kâğıt üzerine basılması, çoğaltılması işine verilen isimdir. Kitap, dergi ve gazeteler bugünde basılmaya devam etmekle birlikte eski dönemlerde yazılmış, geçmişin izlerini taşıyan, bilgiler barındıran kitaplar günümüze dek ulaşmayı başarmıştır. Edebiyatın yanı sıra felsefe, bilimsel ve daha birçok alana dair yazılar bir bütün haline getirilmekte ve kâğıda basılmaktadır. Kitabın türü ansiklopedi, sözlük, ders kitabı şeklinde değişse de aynı kalan bazı unsurlar vardır ki onlar kapak, içindekiler, önsöz şeklinde sıralanmaktadır. Tarih kitapları da basılmakta ve raflarda yerini almaktadır. Edebiyat alanında ise biyografi, deneme, eleştiri, günlük, roman ve şiir gibi birçok çeşidin yer aldığı görülmektedir. Günlük yaşam incelendiğinde de matbaalarda üretilen, ülke ve dünya gündemindeki gelişmelerden haberdar olmak için okunan gazeteden takvime pek çok basılı ürünün kullanıldığı anlaşılmaktadır.

MATBAA TEKNOLOJİSİ

Eğitim kursları bölümünde yer alan Matbaa Teknolojisi tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde flekso baskı, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde web ofset baskınında dâhil edildiği başlıklara ayrılmaktadır. Alanı matbaa teknolojisi, meslek ise tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde baskı öncesi olarak geçen bölümde meslek elemanı tanımı baskı öncesi işleri iş sağlığı ve güvenliğine uygun yapan kişi şeklindedir. Matbaa Teknolojisi alanında tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde baskı sonrası da bulunmaktadır ve meslek elemanı tanımı baskı sonrası işleri iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde yapan birey olarak belirtilmiştir.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 02128070324

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.