Yükleniyor...

Kağıt Üretim Teknolojisi

Anasayfa / Hizmetler / mesleki ve hijyen eğitimlerimiz / Kağıt Üretim Teknolojisi

Kağıt üretim teknolojisi nace kodu tehlike ve çok tehlikeli işler sınıfında bulunmaktadır. Tehlikeli işlerde çalışacak işçilerin 6331 Sayılı kanunun 17. maddesinde ‘’Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz.’’ ifadesi bulunmasından dolayı işçilerin sertifikasız çalışmaları yasak hale gelmiştir. Kayı Mesleki Belgelendirme olarak Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde 40 saatlik eğitim ve sınav sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Kağıt üretim teknolojisinde mesleki eğitim sertifikası verilmektedir.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Kağıt Üretim Otomasyonu Proses Elemanı, modülü ile 6331 sayılı kanun kapsamına mesleki eğitim sertifikası olmadan çalışılması yasak hale gelmiştir. Kayı Belgelendirme olarak; Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Kağıt Üretimi Otomasyonu Proses Elemanı alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki eğitim sertifika programları düzenlemekteyiz. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilir yada 0212 931 61 44 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/?q=36&alan=Ka%C4%9Fit%20%C3%9Cretim%20Teknolojisi


KÂĞIDIN KULLANIM ALANLARI

Kâğıt kullanım alanı oldukça geniş olan ve gün içersinde sıklıkla tercih edilen bir malzemedir. Evde, ofiste ve diğer ortamlarda not defterinden büyük boy defterlere, yapıştırma kâğıtlarından bloknotlara kadar çok sayıda ürün kullanılmaktadır. Evde ders çalışan öğrenci not tutmak için, diğer aile bireyleri ise alışveriş listesi hazırlamak veya yapılacakları yazmak amacıyla kâğıt kullanabilmektedir. İş toplantılarının gerçekleştiği, haberleşmenin sağlandığı ofis ortamına bakıldığında da kâğıtlara yer verildiği anlaşılmaktadır zira telefonda bir görüşme yaparken ayrıntıların bir kâğıda geçirilmesi, toplantı esnasında önemli detayların yazılması gerekebilmektedir. Bunun gibi örneklerin kâğıdın çok yönlü bir malzeme olması sebebiyle çoğaltılması mümkündür. Bir şey satın almak için gerekli olan para, haberleri öğrenmek için okunan gazetenin yanı sıra dergi, zarf, mendil, fiş, bilet gibi geniş bir yelpazede kâğıt kullanımı devam etmektedir.

KAĞIT ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

Eğitim kurslarından biri olan kağıt üretim teknolojisi bölümündeki meslek tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde kağıt üretim otomasyonu proses elemanı şeklinde geçmektedir. Kağıt üretim teknolojisi meslek elemanı tanımı da kağıt üretim otomasyonunda kağıt hamuru elde etme, kurutma ve kağıt makinelerinin ekipmanlarını kullanma gibi işlemleri iş sağlığı ve güvenlik şartlarına uygun tamamlayan birey olarak yapılmaktadır. Geçmiş dönemlerden günümüze üretimi sürdürülen, yazı yazmak ya da baskı yapmak için tercih edilen kâğıt kullanım alanlarına göre günlük, karalama kâğıdı, duvar kâğıdı, mektup vb ürünler olarak hazırlanabilmektedir.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 02128070324

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.