Yükleniyor...

Hijyen Eğitimi Belgesi

Anasayfa / Hijyen Eğitimi BelgesiHijyen Eğitimi

 Milli Eğitim Bakanlığı ile protokolümüze istinaden Kayı Mesleki Belgelendirme olarak Hijyen Eğitimi alanında kurs açıp, kursunu sonunda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları verilmektedir. Hijyen Eğitimi 2 başlık altında toplanmıştır. Bunlar; Gıda ve Su alanında çalışanlara yönelik hijyen eğitimi ve güzellik ve saç bakım hizmetlerinde hijyen eğitimi başlıklarında eğitimler verilmektedir. Sertifika aldırmadan bu  sayılan başlıklarda personel çalıştıran firma ve çalışanlara 250-1000 TL. arası cezalar yazılmaktadır. Bu ceza müeyyideleri firmanın eksiklerine göre artmaktadır. 

Kayı Mesleki Belgelendirme olarak vermiş olduğumuz sertifikaların hepsi MEB onaylı olup kişinin e-devletine de yüklü bulunmaktadır.Almış olduğunuz sertifikaların hepsinde barkod numarası bulunmaktadır. Belgenin sağ kısmında belge numarasını ve TC kimlik numaranız ile  https://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx adresinden sorgulamaları yapılmaktadır. Ayrıca E-devlet arama bölümüne e-yaygın yazıp buradan da sertifikilarını kontrol edebilmektedirler.

Detaylı bilgi için:0212 931 61 44 numaralı irtibat bilgisinden bize ulaşabilirsiniz.

Müşterilerinde hizmet alırken işinde profesyonel kişileri görmesi ayrıca tercih sebebi olmaktadır. Rekabet ortamının arttığı günümüzde firmaların kurumsal kimlik kazanmasında sertifikaların önemi artmıştır. Müşterilerin hizmet alırken işinde profesyonel kişileri görmek istemektedir.

5 Temmuz 2013 yılında 28698 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

YASAL DAYANAK : UMUMİ HIFZISSIHHA KANUNU
Yasal dayanak: Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ''Madde 282 – (Değişik: 23/1/2008-5728/48 md.) Bu Kanunda yazılı olan yasaklara aykırı hareket edenler veya zorunluluklara uymayanlara, fiilleri ayrıca suç oluşturmadığı takdirde, 250 Türk Lirasından 1000 Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.'

Hijyen eğitimi  başvurusunda istenilen evraklarını öğrenmek için tıklayınız.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 02128070324

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.